Tomáš Matuška druhý a třetí na BTM ČR v Ostravě!!!

Na druhém republikovém bodovacím turnaji mládeže na severu Moravy jsme se výsledkově opět prosadili. V kategoriích U15 a U13 jsme navázali na velmi dobré výsledky z Prahy. V sobotu v Havířově bojovali starší žáci. Klub reprezentovala šestice hráčů Ondřej Kosina, Tomáš Matuška, Radim Gazárek, Hugo Šmika, Jakub Cerman a Vojtěch Kosina. V hlavní soutěži mezi nejlepšími 48 hráči turnaje nastoupila prvně jmenovaná čtveřice. Kluci odehráli skvělé zápasy, škoda jen nevyužitých mečbolů, ketré mohly kluky posunout výsledkově dále. Nejblíže k senzaci turnaje měl Ondřej Kosina, který měl v rozhodujícím pátém setu na třetího hráče ČR Kunce (HB Ostrov) dokonce pět mečbolů. Nevyužil ani jeden a po prohře postoupil z druhého místa do nadstvaby. Z druhého místa postoupil i Tomáš Matuška, který s obranářem Ratajským nevyužil 4 mečboly v pátém setu. Radim a Hugo odehráli dobré zápasy, ale k postupu chyběl jen krůček. V nadstavbě se po výhře v prvním kole nad Filipem Kyselou posunul  do druhého kola Ondra. V osmifinále se postavil Elicerovi (STC Slaný). Po vyrovnaném průběhu zvítězil zkušenější Elicer. Ondra obsadil hezké 9. - 16. místo. Tomáš podlehl v prvním kole obranáři Baštovi. V útěše se více vedlo Hugovi, který se probojoval do čtvrtfinále.  V turnaji ,,B" nastoupili Jakub Cerman a Vojtěch Kosina. Oba kluci postoupili ze svých skupin. Dále se poté probojoval zkušenější Jakub, který ve čtvrtfinále podlehl v pěti setech Machovcovi.  V neděli jsme se přesunuli s mladšími žáky do Ostravy. V městské hale klub reprezentovali Tomáš Matuška, Vojtěch Kosina a Matylda Šmiková. Kluci odehráli ,,A" turnaj, Máťa nastoupila v ,,B" turnaji. Tomáš byl na turnaji nasazená jednička, Vojta jako druhý hráč do skupiny. Tom v základní skupině nezaváhal a soupeře lehce přehrál. Vojta v jednom zápase zvítězil a ve dvou neuspěl. Tom v hlavní soutěži po prvním volném kole poráží ve druhém nebezpečného Horáka (TSM Kladno), ve čtvrtfinále si poradil ve třech setech s Adamem Gorolem z Josefova. V semifinále se postavil Richardovi Feberovi (SKST Havířov). Od prvních míčků jsme prohrávali, po chvíli byl stav 0-2 a 5-9. Tomáš nesložil zbraně, bojoval i za takto nepříznivého stavu. Odměnou mu bylo v dramatické koncovce otočení skóre. Po vydřeném setu jsme se chytli a čtvrtý set vcelku lehce získali pro sebe. V rozhodující páté sadě jsme bohužel opět nechytli začátek setu a prohrávali jsme již 0-6. Tom již tentokráte nenašel dostatek psychických sil na druhý obrat v zápase. I přes porážku náš hráč odehrál velmi dobrý turnaj. Ve smíšení čtyřhře spolu s Ellou Budilovou (SKST Vlašim) získali hezké druhé místo. Vojtík Kosina v útěše skončil ve třetím kole na raketě obranáře Svojtky z Prahy. Máťa Šmiková hrála velmi dobře, v jednom zápase uspěla, ve zbylých dvou po dramatických průbězích již ne. Dětem děkuji za skvělou reprezentaci klubu.